Samtec Inc. TW-07-03-S-D-260-125
Part No.:
TW-07-03-S-D-260-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-03-S-D-260-125 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)