Samtec Inc. TW-07-03-S-D-200-090
Part No.:
TW-07-03-S-D-200-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-07-03-S-D-200-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)