Samtec Inc. TW-06-12-G-D-600-375
Part No.:
TW-06-12-G-D-600-375
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-12-G-D-600-375 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.375" (9.525mm)