Samtec Inc. TW-06-10-L-Q-340-120
Part No.:
TW-06-10-L-Q-340-120
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-06-10-L-Q-340-120 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)