Samtec Inc. TW-06-05-S-D-340-120
Part No.:
TW-06-05-S-D-340-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-05-S-D-340-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)