Samtec Inc. TW-06-05-S-D-310-100
Part No.:
TW-06-05-S-D-310-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-05-S-D-310-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.184" (4.674mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)