Samtec Inc. TW-06-05-S-D-300-160
Part No.:
TW-06-05-S-D-300-160
Description:
CONN BRD STACK 2.00 12POS
Shipping
TW-06-05-S-D-300-160 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)