Samtec Inc. TW-05-12-S-D-625-250
Part No.:
TW-05-12-S-D-625-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Shipping
TW-05-12-S-D-625-250 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.625" (15.875mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)