Samtec Inc. TW-05-09-G-T-160-110
Part No.:
TW-05-09-G-T-160-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-05-09-G-T-160-110 Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)