Samtec Inc. TSW-202-23-S-S
Part No.:
TSW-202-23-S-S
Description:
CONN HDR .200" 2POS
Shipping
TSW-202-23-S-S Information
Pitch - Mating:
0.200" (5.08mm)
Number of Positions:
2
Number of Rows:
1
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post:
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length:
0.445" (11.30mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)