Samtec Inc. TSW-110-19-T-S
Part No.:
TSW-110-19-T-S
Description:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Shipping
TSW-110-19-T-S Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Termination:
Solder
Contact Length - Mating:
0.820" (20.83mm)
Contact Length - Post:
0.110" (2.79mm)
Overall Contact Length:
1.030" (26.16mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)