Samtec Inc. TSW-110-14-T-S-LL
Part No.:
TSW-110-14-T-S-LL
Description:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Shipping
TSW-110-14-T-S-LL Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Termination:
Kinked Pin, Solder
Contact Length - Mating:
0.320" (8.13mm)
Contact Length - Post:
0.110" (2.79mm)
Overall Contact Length:
0.530" (13.46mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)