Samtec Inc. TSW-107-23-T-S
Part No.:
TSW-107-23-T-S
Description:
CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM
Shipping
TSW-107-23-T-S Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
7
Number of Rows:
1
Termination:
Solder
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post:
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length:
0.445" (11.30mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)