Samtec Inc. TSW-105-06-G-S-LL
Part No.:
TSW-105-06-G-S-LL
Description:
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
Shipping
TSW-105-06-G-S-LL Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
5
Number of Rows:
1
Termination:
Kinked Pin, Solder
Contact Length - Mating:
0.105" (2.67mm)
Contact Length - Post:
0.095" (2.41mm)
Overall Contact Length:
0.300" (7.62mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)