Samtec Inc. TSW-104-23-T-T
Part No.:
TSW-104-23-T-T
Description:
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
Shipping
TSW-104-23-T-T Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
12
Number of Rows:
3
Row Spacing - Mating:
0.100" (2.54mm)
Termination:
Solder
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post:
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length:
0.445" (11.30mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)