Amphenol Anytek TS19718D0000G
Part No.:
TS19718D0000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM
Shipping
TS19718D0000G Information
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
270°
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C