Amphenol Anytek TS05A15D0000G
Part No.:
TS05A15D0000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.5MM
Shipping
TS05A15D0000G Information
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
270°
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C