KYOCERA AVX TRJD225K050RRJ
Part No.:
TRJD225K050RRJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V 2917
Shipping
TRJD225K050RRJ Information
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)