Vishay Sprague TR3C335M050C1500
Part No.:
TR3C335M050C1500
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2312
Shipping
TR3C335M050C1500 Information
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)