KYOCERA AVX TPSY156K035R0250
Part No.:
TPSY156K035R0250
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Shipping
TPSY156K035R0250 Information
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)