KYOCERA AVX TPSW476M010R0250
Part No.:
TPSW476M010R0250
Description:
CAP TANT 47UF 20% 10V 2312
Shipping
TPSW476M010R0250 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)