KYOCERA AVX TPSW107M010Y0150
Part No.:
TPSW107M010Y0150
Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V 2312
Shipping
TPSW107M010Y0150 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)