KYOCERA AVX TPSF107M016R0150
Part No.:
TPSF107M016R0150
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2312
Shipping
TPSF107M016R0150 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)