KYOCERA AVX TPSE477M004R0045
Part No.:
TPSE477M004R0045
Description:
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917
Shipping
TPSE477M004R0045 Information
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
45mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)