KYOCERA AVX TPSE477K006R0200
Part No.:
TPSE477K006R0200
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Shipping
TPSE477K006R0200 Information
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)