KYOCERA AVX TPSE477K004R0100
Part No.:
TPSE477K004R0100
Description:
CAP TANT 470UF 10% 4V 2917
Shipping
TPSE477K004R0100 Information
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)