KYOCERA AVX TPSD685K050P0600
Part No.:
TPSD685K050P0600
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Shipping
TPSD685K050P0600 Information
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
600mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)