KYOCERA AVX TPSD336M035S0300
Part No.:
TPSD336M035S0300
Description:
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
Shipping
TPSD336M035S0300 Information
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
300mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)