KYOCERA AVX TPSD336M025R0200V
Part No.:
TPSD336M025R0200V
Description:
CAP TANT 33UF 20% 25V 2917
Shipping
TPSD336M025R0200V Information
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)