KYOCERA AVX TPSD157K010Y0100
Part No.:
TPSD157K010Y0100
Description:
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Shipping
TPSD157K010Y0100 Information
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)