KYOCERA AVX TPSC336K010T0500
Part No.:
TPSC336K010T0500
Description:
CAP TANT 33UF 10% 10V 2312
Shipping
TPSC336K010T0500 Information
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)