KYOCERA AVX TPSC226M016H0150
Part No.:
TPSC226M016H0150
Package:
2312 (6032 Metric)
Description:
CAP TANT 22UF 20% 16V 2312
Shipping
TPSC226M016H0150 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)