KYOCERA AVX TPSB476K006S0500
Part No.:
TPSB476K006S0500
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Description:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1411
Shipping
TPSB476K006S0500 Information
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
500mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.10mm)