Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | TPDIN-CB-63A |
| Manufacturer | Tycon Systems Inc. |
| Series | TPDIN |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Breaker Type | Thermal Magnetic |
| Current Rating (Amps) | 63A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Actuator Type | Lever |
| Number of Poles | - |
| Illumination | None |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Approval Agency | CE, IEC 60947-2 |
The following parts include "TPDIN-CB-63A" in Silicon Labs TPDIN-CB-63A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.