TPCM-2.4-5.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | TPCM-2.4-5 |
| Manufacturer | Acme Electric/Amveco/Actown |
| Package/Case | Vertical, 4 PC Pin |
| Filter Type | - |
| Number of Lines | 2 |
| Impedance @ Frequency | - |
| Current Rating (Max) | 2.41 mH @ 10 kHz |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 5A |
| Voltage Rating - DC | 36mOhm |
| Voltage Rating - AC | - |
| Operating Temperature | - |
| Ratings | -40°C ~ 85°C |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
| Mounting Type | - |
| Size / Dimension | - |
| Height (Max) | - |
The following parts include "TPCM-2.4-5" in Silicon Labs TPCM-2.4-5.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.