Vishay Dale TNPW1210787KBETA
Part No.:
TNPW1210787KBETA
Description:
RES 787K OHM 0.1% 1/3W 1210
Shipping
TNPW1210787KBETA Information
Series:
TNPW
Resistance:
787 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)