Vishay Dale TNPW1210680RBEEN
Part No.:
TNPW1210680RBEEN
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
RES 680 OHM 0.1% 1/2W 1210
Shipping
TNPW1210680RBEEN Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPW e3
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
680 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)