Vishay Dale TNPW121049R9BEEA
Part No.:
TNPW121049R9BEEA
Description:
RES 49.9 OHM 0.1% 1/2W 1210
Shipping
TNPW121049R9BEEA Information
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)