Vishay Dale TNPW121047K0BEEA
Part No.:
TNPW121047K0BEEA
Description:
RES 47K OHM 0.1% 1/2W 1210
Shipping
TNPW121047K0BEEA Information
Series:
TNPW e3
Resistance:
47 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)