Vishay Dale TNPW1210180RBEEA
Part No.:
TNPW1210180RBEEA
Description:
RES 180 OHM 0.1% 1/2W 1210
Shipping
TNPW1210180RBEEA Information
Resistance:
180 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)