Vishay Dale TNPW1206976KBETA
Part No.:
TNPW1206976KBETA
Description:
RES 976K OHM 0.1% 1/4W 1206
Shipping
TNPW1206976KBETA Information
Resistance:
976 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)