Vishay Dale TNPW1206887KBETA
Part No.:
TNPW1206887KBETA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES 887K OHM 0.1% 1/4W 1206
Shipping
TNPW1206887KBETA Information
Series:
TNPW
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
887 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)