Vishay Dale TNPW1206301RBEEA
Part No.:
TNPW1206301RBEEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
RES 301 OHM 0.1% 0.52W 1206
Shipping
TNPW1206301RBEEA Information
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPW e3
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
301 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.52W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
1206
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)