Vishay Dale TNPW1206274KBEEA
Part No.:
TNPW1206274KBEEA
Description:
RES 274K OHM 0.1% 0.52W 1206
Shipping
TNPW1206274KBEEA Information
Series:
TNPW e3
Resistance:
274 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.52W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)