Vishay Dale TNPW08055K36BEEA
Part No.:
TNPW08055K36BEEA
Description:
RES 5.36K OHM 0.1% 0.26W 0805
Shipping
TNPW08055K36BEEA Information
Series:
TNPW e3
Resistance:
5.36 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.26W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)