Vishay Dale TNPW08052K94BETY
Part No.:
TNPW08052K94BETY
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES 2.94K OHM 0.1% 1/8W 0805
Shipping
TNPW08052K94BETY Information
Series:
TNPW
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
2.94 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)