Vishay Dale TNPW0805200RBYEN
Part No.:
TNPW0805200RBYEN
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES 200 OHM 0.1% 0.26W 0805
Shipping
TNPW0805200RBYEN Information
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.26W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)