Vishay Dale TNPW06038K06BEEN
Part No.:
TNPW06038K06BEEN
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES 8.06K OHM 0.1% 0.21W 0603
Shipping
TNPW06038K06BEEN Information
Series:
TNPW e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
8.06 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)