Vishay Dale TNPW06033K92BYEN
Part No.:
TNPW06033K92BYEN
Description:
RES 3.92K OHM 0.1% 0.21W 0603
Shipping
TNPW06033K92BYEN Information
Series:
TNPW e3
Resistance:
3.92 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.21W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)