Vishay Dale TNPW060334K8BYCN
Part No.:
TNPW060334K8BYCN
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
RES 34.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Shipping
TNPW060334K8BYCN Information
Series:
TNPW
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
34.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Military
Temperature Coefficient:
±10ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)